דף הסבר והנחיות לאחר דיקור מי שפיר

כל הכבוד, עשית זאת, את אחרי הבדיקה ממנה חששת כל כך, בדיקת מי השפיר.

אני בטוחה כי כעת את חשה הקלה גדולה, ובעוד כ 2-3 שבועות, תהיי רגועה יותר לאחר קבלת התוצאות.
השלב הכואב מאחוריך, כעת נבקש שתישארי בהשגחה במרפאה למשך 15-20 דקות. כל זה בשל תחושת לחץ או התכווצות ברחם ובבטן המתפתחת לעיתים בתגובה לדיקור. התופעה שכיחה וחולפת לרוב תוך מספר דקות תוך כדי מנוחה ושתיה. חלק מהנשים חשות ברע לאחר הפעולה, זוהי תגבה חולפת הנובעת מנפילת מתח אחרי הבדיקה.

את עשויה לחוש מעין חולשה, סחרחורת ואף בחילה קלה הנובעים מתגובה לכאב, מה שהרופאים מכנים תגובה וגאלית.
אנא מצאי כיסא או כורסא נוחים, ושבי ליד מזכירות המרפאה, שתי משקה חם או קר, ואכלי משהו מתוק בכדי להתאושש. בעוד כמה דקות תשחררי הביתה.

המלצות הביתה:

מומלץ לנוח בבית משך 3 ימים ולהימנע ממאמץ פיזי – ז"א לא לעבוד קשה: לא לנקות, לא לבשל לאורחים ולא לצאת לקניון (לא לטיול ולא לקניות). אין צורך בשכיבה מוחלטת, מומלץ לקרוא ספר טוב, או לראות סדרה שלא הספקת.

אין מניעה לטפל בילדים צעירים בבית, אך להימנע ממאמץ פיזי, או להרים אותם על הידיים ביממה הראשונה.

מומלץ להימנע מקיום יחסי מין למשך 3 ימים.

שימי לב לסימני אזהרה כמו: חום, הפרשה נרתיקית נוזלית שאינך מכירה או רטיבות מתמשכת – שיכולה לסמן ירידת מי שפיר, דימום או כאב בטן משמעותי או התכווצויות חזקות. אם כל אחד מאלו מופיעים עליך לפנות לבדיקת רופא נשים או למיון נשים. (שימי לב כי לאחר הבדיקה ביממה הראשונה צפויים מעט לחצים או מיחושים בבטן תחתונה שאינם מהווים סיכון להריון).

מומלץ לפנות לרופא נשים מטפל להמשך מעקב לאחר כשבוע ימים.
מומלץ לבצע בדיקת אולטרה-סאונד כעבור 1-2 שבועות ממועד ביצוע הדיקור אצל הרופא המטפל.

תוצאות הבדיקה מתקבלות כעבור כשלושה שבועות. צוות המכון הגנטי משתדל להודיע בהקדם את תוצאת הבדיקה בשיחה טלפונית או שתוזמנו ליועץ הגנטי לשיחה והסבר.

בהצלחה ואיחולי בשורות טובות

ד"ר יעל שקי-תמיר

דילוג לתוכן